hlavné menu

• Hrušov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hrušov.

Perfect day! Rodičia, pedagógovia a žiaci (súčasní aj bývalí) navštívili hrad Hrušov a zubriu zvernicu. Príjemne strávený slnečný deň. Určite si to zopakujeme. 🙂

• "Na kolesách bezpečne"

Do fotogalérie bol pridaný nový album "Na kolesách bezpečne".

"Na kolesách bezpečne". Zorganizovali sme tradičné dopravno-bezpečnostné podujatie v čase, keď naša škola oslavuje 100. výročie svojho založenia. Aj tento rok nám prialo počasie. Všetci - hostia, pedagógovia, rodičia aj žiaci sme spolu strávili príjemné popoludnie. Naše pozvanie prijali: primátor mesta Hurbanovo, príslušníci Obvodného oddelenia PZ SR v Hurbanove, Mestská polícia, DHZ Hurbanovo. Ďakujeme!!!

• Vladimír Strmeň

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vladimír Strmeň.

Dňa 25. septembra 2023 k nám zavítala vzácna návšteva. Pán Vladimír Strmeň – slovenský vojnový veterán, priamy účastník Slovenského národného povstania. Na takejto netradičnej hodine dejepisu našim deviatakom pribížil fakty a okolnosti vypuknutia SNP a 2. svetovej vojny, rozprával o živote partizánov. Zodpovedal na množstvo žiackych otázok a nakoniec zaspieval a zahral na akordeóne. Žiaci mu zablahoželali k životnému jubileu a poďakovali za zaujímavé rozprávanie. Na stretnutí sa zúčastnili aj pán Peter Závodský – primátor mesta Hurbanovo, Jozef Marunič - predseda OblV SZPB Nové Zámky, pán generál Peter Vojtek. Pán Strmeň sľúbil, že príde aj o rok. Želáme mu pevné zdravie a neutíchajúci životný elán. Ďakujeme!

• Na kolesách bezpečne

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Voľné pracovné miesta

• Športová akadémia O2 Mateja Tótha

Do fotogalérie bol pridaný nový album O2 Matej Tótha.

Aj naša škola je súčasťou celonárodného programu olympijského víťaza Mateja Tótha. Od februára 2023 tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aktívne vedú našich žiakov k pravidelnému pohybu. Vďaka prepracovanej metodike sa žiaci zlepšujú po športovej, zdravotnej aj mentálnej stránke, a to všetko zábavným spôsobom plným hier a súťaží. Vďaka všeobecnej pohybovej príprave, majú naši žiaci v akadémii možnosť sa neskôr venovať akémukoľvek športu a budú naň dobre pripravení. Možno aj niektoré z našich detí sa raz stane olympijským víťazom, dnes im vďaka programu akadémie dávame túto šancu.

• ATLANTIS Levice 5. a 6. ročník

Do fotogalérie bol pridaný nový album ATLANTIS Levice 5. a 6. ročník.

• Global Money week 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Global Money week 2023.

• Ocenenia

Pri príležitosti Dňa učiteľov si morálne ocenenia z rúk primátora mesta prevzali pani vychovávateľka Magdaléna Vargová a pani učiteľka Mgr. Denisa Sovičová.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký  odovzdal pani učiteľke Mgr. Anite Hajmásyovej  Pamätný list sv. Gorazda. K vyznamenaniu jej zablahoželal  aj primátor mesta Hurbanovo Mgr. Peter Závodský.

Oceneným kolegyniam zo srdca blahoželáme.

• Výtvarná a fotografická súťaž o najkreatívnejšiu, najzaujímavejšiu prácu na tému VODA

• Vianočné prianie

• VIANOČNÁ AKADÉMIA

• SÚŤAŽ

• "Na kolesách bezpečne"

• Vzácna návšteva

VLADIMÍR STRMEŇ

Mimoriadne vzácna návšteva

Dnes sme mali česť privítať v našej školskej knižnici vzácnych hostí. Navštívil nás Vladimír Strmeň, jeden z posledných žijúcich priamych účastníkov Slovenského národného povstania v doprovode pracovníkov Múzea SNP v Banskej Bystrici Mgr. Lucie Sotákovej, PhD a Mgr. Juraja Lepiša, PhD.  Okrem toho sa netradičnej hodiny dejepisu zúčastnili primátor mesta Hurbanovo Mgr. Peter Závodský,  generál Ing. Peter Vojtek a Jozef Marunič - Predseda oblastného výboru SZPB v Nových Zámkoch, vďaka ktorému sa toto stretnutie uskutočnilo.Hostí sme privítali podľa slovanského zvyku chlebom a soľou.  Nasledovalo zaujímavé rozprávanie o SNP a na záver sme si s pánom Strmeňom, ktorý hral na harmonike, aj zaspievali.

Tešíme sa na opätovné stretnutie.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• GRATULUJEME !

Ctibor Melich z 5. B triedy  -  4. miesto na Majstrovstvách Slovenska v basketbale žiakov do 12 rokov. Gratulujeme.

strana: