hlavné menu

Oznamy ŠJ

Oznamujeme všetkým stravníkom, že na stravné treba urobiť trvalé príkazy do 15. septembra v SLSP, ak máte účet v inej banke ( VÚB, Tatra banka, Poštová banka, a i.), tak do 10. septembra.

Výška poplatku za stravu v ŠJ je určená v zmysle dodatku č. 1 VZN č. 131 o príspevkoch v školstve – výška stravného je uvedená bez uplatnenia dotácie. (Nárok na dotáciu je možný v zmysle zákona č. 544/2010 Z.z o dotáciách v znení neskorších predpisov. Žiadateľmi môžu byť rodičia, ktorí sú poberateľmi dávky v  HmN alebo ktorých, príjem je vo výške ŽM alebo ktorí, si neuplatnia daňový bonus na dieťa alebo sú poberateľmi starobného, invalidného, predčasného, výsluhového dôchodku... ).

Výška poplatku za stravu v ŠJ :

úhrada pre žiakov : 1. – 4. ročník =  30,20 € / mesačne

úhrada pre žiakov : 5. – 9. ročník  = 32,00 € / mesačne

Úhrada stravného sa uhrádza mesačne vopred, vždy najneskôr do 5. dňa v mesiaci  prevodom na účet školskej jedálne treba uviesť meno žiaka

Stravné treba uhradiť  na číslo účtu: IBAN: SK49 0900 0000 0002 1174 0324

Spôsob prihlasovania a odhlasovania:

Z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe – HACCP, vyhláška MŠ SR č.330/2009 Z.z. zo 14.08.2009 par.3 ods.5.písm.a,  a pod.) prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň.

V prípade neprítomnosti žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť!

V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do prinesených čistých nádob, ktoré prinesie zákonný zástupca v čase výdaja stravy /12:00 hod.  – 14:00 hod./, Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť!

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Diétne stravovanie škola neposkytuje!!!

Žiaci, ktorí majú zo zdravotných dôvodov diétne stravovanie – zákonný zástupca žiaka predloží potvrdenie od odborného lekára.

V prípade záujmu o stravovanie Vášho dieťaťa v ŠJ pri ZŠ Nám. Konkolyho- Thege č.2 Hurbanovo, Vás žiadame o vyplnenie Zápisného lístka na školský rok  2021/2022.

Informácie ohľadom stravného poskytujeme mob. č. 0917/395164 , alebo osobne v kancelárii ved. ŠJ pri jedálni denne od 8:00-15:00 hod.

Zápisný lístok si môžete stiahnuť tu: Zapisny_list_st.dotacia_od_1.5.2023.odt