Do galérie Pozorovanie pokusu klíčenia v 2.A. triede boli pridané fotografie.
Novinky
Pozorovanie pokusu klíčenia v 2.A. triede
- 7
ZBER PAPIERA
2.A reklama
Do galérie 2.A. Reklama boli pridané fotografie.
5Žiaci 2.A. triedy si pripravili k básni ,, Reklama´´ - vlastnú reklamu.
Deň Matiek v 3.A.
Do galérie Deň Matiek v 3.A. boli pridané fotografie.
15Krásna oslava Dňa Matiek v 3.A. triede, deti mysleli na svoje maminky obrázkom, objatím, kvetmi, darčekmi....
"Čo vieš o hviezdach"
Naši žiaci boli aj tento rok úspešní v súťaži "Čo vieš o hviezdach", ktorú organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Kristíne Ďurišovej zo 4. A, Michalovi Ďurišovi zo 6. A, Andrejovi Ďurišovi z 8. A a Branislavovi Hajdákovi z 9.B srdečne gratulujeme.
OZNAM PRE 9. ROČNÍK
Deň Zeme
Deň Zeme - Environmentálna výchova je našim žiakom veľmi blízka, a preto aj napriek tejto krízovej situácii sme spoločne od 20.4. do 26.4.2020 zorganizovali týždeň aktivity k Svetovému dňu Zeme.
Jedni vytvorili plagáty, obrázky z prírodnín, alebo si založili herbáre liečivých rastlín. Niektorí neváhali vziať so sebou vrecia a rukavice a popri prechádzke v prírode zbierali aj pohodený odpad. Aj deti z Bohatej sa spolu so svojimi rodičmi zapojili do čistenia prírody.102
HODNOTENIE ŽIAKOV
Vyhlásenie o preukázaní podielu zapl.dane
POĎAKOVANIE
Félix Bílek, Vanesska Stračiaková, Svetlanka Hajdáková z 1. A, Martinka Botošová, Melánia Majerová, Sebastián Sarkozi z 2. B sme na Vás hrdí!
3.A - tvorivé písanie na tému príroda
Do galérie 3.A - tvorivé písanie na tému príroda boli pridané fotografie.
7Žiaci 3.A triedy si aj takýmto spôsobom pripomenuli význam Ochrany prírody. Vytvorili básničky s touto tematikou, niektorí pripojili aj pekný obrázok. Túto aktivitu tvorivého písania odmenila pani učiteľka hviezdičkami.
Tričkoví dizajnéri 3.B na tému : Zostaň doma, Som doma
Do galérie Tričkoví dizajnéri 3.B na tému : Zostaň doma, Som doma boli pridané fotografie.
4. oddelenie - relax, v rúšku, poďakovanie srdiečkom, s domácimi miláčikmi
Do galérie 4. oddelenie - relax, v rúšku, poďakovanie srdiečkom, s domácimi miláčikmi boli pridané fotografie.
28
2.A - ježko
Do galérie 2.A - ježko boli pridané fotografie.
8Oli a Leo Ševčíkovci z 2.A triedy si podľa pracovného postupu v učebnici pripravili takéhoto roztomilého ježka. Jázminke Harcsa sa to podarilo takto.
I.B - tvorenie k Veľkej noci
Do galérie I.B - tvorenie k Veľkej noci boli pridané fotografie.
8
VEĽKÁ NOC
3.B - jarné práce + prehliadka rúšok + pyžamové učenie
Do galérie 3.B - jarné práce + prehliadka rúšok + pyžamové učenie boli pridané fotografie.
38
Rodičovský „manuál“
Milí rodičia,
spoločne sme sa dostali do situácie, ktorá nás všetkých dostala do takých pozícií a rolí, na ktoré sme neboli pripravení. V jednom momente sme okrem rodičov aj učiteľmi, vychovávateľmi, psychológmi, animátormi, v rovnakom momente sme aj zamestnanci, ktorí musíme vykonávať svoje pracovné povinnosti (o zabezpečovaní domácnosti ani hovoriť nemusíme) a to sme ešte nezabezpečili primárne potreby detí, ako „som hladný“, „mama, kde to mám“ a „oci, čo to vlastne ešte mám?“.
Rozhodli sme sa Vám na základe našich skúseností a odporúčaní z rôznych zdrojov poskytnúť „pomôcku“ ako ľahšie zvládnuť učenie v domácich podmienkach popri všetkých povinnostiach, ktoré máte:
- REŽIM! Režim je veľmi dôležitý a v tejto situácii priam nevyhnutný. Bez stanoveného režimu deti majú tendenciou pociťovať neistotu. Pravidelný režim im pomáha prekonať prípadné stavy úzkosti.
Stanovte si denný režim s dieťaťom, aby ste mali čas na všetko, čo potrebujete spraviť. Rozdeľte si úlohy dňa na tie, ktoré dieťa zvládne samé a také, pri ktorých vás potrebuje. Deťom treba prízvukovať, že nemajú prázdniny, ale musia fungovať ako v bežnom školskom dni.
Neponocovať a následne nevyspávať. Je dôležité, aby tento Vami stanovený režim časovo kopíroval bežný, školský.
- „Dôveruj, ale preveruj“ – hlavne u starších žiakov. Aj keď bezvýhradne dôverujeme svojím deťom a táto situácia je pre ich samostatnosť najlepšou skúškou, je potrebné raz za deň prejsť s deťmi úlohy, ktoré majú, a skontrolovať či si ich plnia v dohodnutých termínoch. Treba ich naučiť značiť si úlohy a ich plnenie. Samotná kontrola zo strany rodiča by nemala trvať dlhšie ako 30 minút. Hlavne u starších žiakov by nemala nahrádzať výučbu. Je veľmi dôležité, aby sa rodič uistil, prípadne zabezpečil, aby jeho dieťa bolo na čas prítomné na online vyučovaní, ktoré je už pod vedením daného vyučujúceho.
- U menších žiakov (I.stupeň) je vhodné rozdelenie si „pracovného času“ na kratšie bloky. Je dôležité si vybrať taký čas na učenie, ktorý vyhovuje rovnako dieťaťu a aj rodičovi, keďže mnohí z nás sú na homeoffice, alebo chodia do práce. Nechajme dieťaťu priestor na úlohy a aktivity, ktoré dokáže zvládnuť samostatne.
Je dobré, ak deň naplánujete dopredu, buď deň pred tým, alebo hneď ráno. Čas strávený učením by nemal presahovať 1,5 hodiny pre prvý a druhý ročník a 2,5 hodiny pre tretí a štvrtý ročník. Na udržanie pozornosti je vhodné striedanie aktivít a rovnako dôležité sú aj prestávky (samotná prestávka je už vystriedanie aktivity).
- Nebojte sa telefonickej alebo emailovej konzultácie s učiteľom. Je normálne, že niektorým učivám deti nerozumejú a ani vy ich neviete svojím deťom vysvetliť. Neváhajte osloviť konkrétneho učiteľa daného predmetu s tým, že vaše dieťa vybrané učivo nepochopilo na 100%. Môže sa stať, že sa vášmu dieťaťu nepodarí odovzdať úlohu, alebo projekt na čas z objektívnych príčin, že mu naozaj čosi v tom bránilo. Kľudne to odkomunikujte s vyučujúcim, určite to pochopí. Naši učitelia poskytujú aj individuálne konzultácieJ
- Oceňujte úspechy aj samostatnosť vašich detí.
- Buďte pre Vaše deti oporou. Nie len pre vás je to zložitá situácia, ale aj pre aj nich. Mnohému ešte nerozumejú, nemajú dostatok relevantných informácií a majú strach. Podporujte ich, objímajte koľko sa len dá, alebo koľko vám dovolia. J Rozprávajte sa s nimi, smejte sa, pretože tieto spoločné chvíle si budú navždy pamätať.
Odporúčaný čas strávený domácim vyučovaním:
Ročník
Maximálna dĺžka domáceho vyučovania
1.a 2. ročník
1,5 hodiny (ideálne rozdelené na dve 45 minútové bloky, alebo 3 polhodinové ) denne
3.a 4. ročník
2-2,5 hodiny denne
5.a 6. ročník
3 hodiny denne
7.až 9. ročník
max. 4 hodiny denne
Aj keď nám táto „korona“ doba prináša predsa len nám môže priniesť aj pozitíva. Deti sa naučia väčšej samostatnosti, zodpovednosti, získajú zručnosti, ktoré sa im zídu nie len na strednej škole, ale aj v dospelosti. A možno nám táto doba dala druhú šancu stráviť nejaký ten čas s rodinou, o ktorý nás pripravila uponáhľaná „doba nedávna minulá“.
V prípade, ak sa potrebujete poradiť, alebo sa podeliť o postrehy ohľadom Vášho dieťaťa, alebo s prežívaním Vášho dieťaťa, môžete ma kontaktovať na zs.hurbanovo@gmail.com.
Mgr. Marcela Tóthová
školská psychologička
ZÁPIS
2.B - súťaž ,, Moja malá záhradka"
Do galérie 2.B - súťaž ,, Moja malá záhradka" boli pridané fotografie.
Žiaci 2.B triedy sa zapojili do súťaže ,, Moja malá záhradka", vyhlásenej obchodnou spoločnosťou Kaufland. Podmienkou súťaže bolo odoslať fotografiu vypestovanej záhradky spolu s povinnou prílohou, ktorou bola vlastná rozprávka o tom ako rastú rastlinky.